Grupa Felinox od 1993 roku

Cięcie plazmą

Cięcie plazmą polega na cięciu metali z użyciem łuku plazmowego. To popularny oraz ekonomiczny proces, który pozwala na sybkie cięcie, wszędzie tam gdzie priorytetem nie jest precyzja a czas. Nasza oferta skierowana jest do każdego, komu zależy na ekonomii cięcia plazmowego oraz szybkości wykonanej usługi.

Cięcie plazmowe – wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość!

Plazma jest zjonizowaną materią, którą nieco przypomina swoją strukturą gaz. Cechuje się jednak wyższą jonizacją cząstek. Jej opór ulega zmniejszeniu wraz ze wzrostem temperatury, ponadto przewodzi prąd elektryczny. Typowy system plazmowy zawiera następujące elementy; źródło zasilania, palnik, przewód uziemiający i części eksploatacyjne. Rzetelne systemy plazmowe wymagają zasilania elektrycznego oraz użycia gazu.

Cięcie plazmą, a dokładność

W naszej ofercie znajdą Państwo najnowsze technologie oraz precyzję wykonania cięcia plazmowego, a mówiąc precyzja mamy na myśli taką, jaką zapewnia ta technologia cięcia. Cięcie plazmą nie zapewnia chirurgicznej dokładności, ale rekompensuje to szybkością oraz ceną. Wszędzie tam, gdzie nie liczą się minimetry cięcie plazmą znajdzie swoje zastosowanie.

Konwencjonalne systemy cięcia plazmą działają dzięki dyszy i elektrodzie, które się stykają. Następnie źródło podaje prąd na palnik, który potem wraca poprzez przewód łuku pilota. W tym samym czasie dochodzi do podawania gazu pod dużym ciśnieniem, co prowadzi do przerwania styku. Odpowiednio uformowany strumień plazmy bardzo szybko przedmuchuje metal. Kontrolowanie tych procesów jest niezwykle ważne i pozwala zachować precyzję podczas pracy.

Zastosowanie

Cięcie plazmowe jest zazwyczaj wykorzystywane do cięcia różnorodnych materiałów, które przewodzą prąd. Plazmą tnie się najczęściej aluminium, stal nierdzewną i czarną. Dobranie odpowiedniej mocy źródła pozwala rozcinać blachy o różnych grubościach. Nasza oferta opiera się na zaawansowanych systemach, które z pewnością zadowolą każdego klienta. Cięcie plazmowe daje możliwość przecinania blach, rur, siatek, czy innych tego typu materiałów.

Cięcie plazmą

Doskonała jakość

Oferta naszej firmy opiera się na przestrzeganiu kilku zasad, które pozwalają na dokładne wykonywanie swojej pracy. Dbamy o czystość gwintów palnika, nie dopuszczając do gromadzenia się szkodliwego kurzu i brudu. Dzięki temu precyzyjne działania oparte są na każdym detalu dotyczącym cięcia plazmowego. Zadowolenie klienta to dla nas priorytet, dlatego każde zlecenie dostosowujemy do jego potrzeb i oczekiwań.

Cięcie plazmą pozwala na cięcie metali różnego typu. Jest ono potrzebne w różnych branżach i stało się popularną formą cięcia metali. Postawić warto zatem na najlepszą jakość i zaawansowaną technologię, jaką znajdziecie w naszej ofercie.

Kontakt

Felinox Paweł Jurga

Krzyżanowo 18, 63-100 Śrem POLAND

Telefon: +48 508 244 773

Email: biuro@felinox.pl

NIP:785-113-68-32

REGON: 300-423-257

Zobacz na mapie google

Przycisk przenosi do mapy Google - kliknij po wskazówki dojazdu do Felinox.